NaStyku.pl

Działacz społeczny

Pokaż listę osób wg kategorii: wszystkie , artysta , działacz społeczny , jestem stąd , pasjonata , polityk , przedsiębiorca , sportowiec .

Janusz Droś / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Janusz Droś

Działacz społeczny
Podczas XIII sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego Janusz Droś odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” przyznaną za całokształt działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i wkład w budowę społeczeństwa obywatelskiego.
Dr Jan Bohdan Gliński / fot. Urząd Miasta Zgorzelec

Jan Bohdan Gliński

Działacz społeczny
Ten wyjątkowy człowiek, aż dziewięć lat swojego życia poświęcił naszemu miastu. Wtedy, gdy Zgorzelec dopiero "się stawał", gdy powoli budował swoją polską tożsamość.
Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Małgorzata Niedźwiecka

Działacz społeczny
Mieszkanka Zawidowa, społecznik, nauczyciel wychowania fizycznego i trener Piotra Kosewicza. Od rozpoczęcia pracy w Szkole Podstawowej, a potem w Gimnazjum w Zawidowie jest bardzo aktywnie zaangażowana w działalność na rzecz sportu szkolnego.
płk. Edward Jakubowski

Edward Jakubowski

Działacz społeczny
Do wojska wstąpił mając 21 lat i od tego czasu swoje życie poświęcił ojczyźnie, najpierw walcząc na frontach, a później wznosząc budynki i drogi w czynie społecznym.
Brak zdjecia

Józef Wiejak

Działacz społeczny
Kombatant, żołnierz II Armii Wojska Polskiego, z którą przeszedł cały szlak bojowy od miejsca uformowania, aż do zakończenia działań wojennych. Po wojnie pozostał na Łużycach i zamieszkał w Lasowie. Uczestniczył w odbudowie Pieńska.
Elżbieta

Elżbieta Fajerman

Działacz społeczny
Ur. 17 maja 1951 we Zgorzelcu, zm. 17 maja 2017 w Katowicach – działaczka społeczności żydowskiej, animatorka kulturalna, członkini Zarządu Głównego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz wieloletnia przewodnicząca lokalnego oddziału.
Ryszard Kosiński

Ryszard Kosiński

Działacz społeczny
Jego życiorys stanowi gotowy scenariusz na film. Pełno w nim dramatyzmu, zaskakujących zwrotów, niezwykłych przeżyć, ale też wielkiej miłości do Polski i patriotyzmu.