NaStyku.pl

Małgorzata Niedźwiecka

Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Imię i nazwisko: Małgorzata Niedźwiecka Profesja: Działacz społeczny

Jest mieszkanką Zawidowa, społecznikiem, nauczycielem wychowania fizycznego i aktualnym trenerem Piotra Kosewicza. Od rozpoczęcia pracy w Szkole Podstawowej, a potem w Gimnazjum w Zawidowie w roku 1983 jest bardzo aktywnie zaangażowana w działalność na rzecz sportu szkolnego. Przygotowywała zawidowskie dziewczęta do udziału w zawodach rejonowych, strefowych i wojewódzkich. Podopieczne pani Małgorzaty uzyskiwały wysokie noty sportowe. Współpracując z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym od 19 lat, wielokrotnie wyjeżdżała z młodzieżą z powiatu na obozy letnie organizowane przez MKS "Osa" Zgorzelec. Wyjazdy i praca z młodzieżą odbywały się w czasie wolnym od pracy. Była to praca społeczna. W 2002 r. pani Niedźwiecka była współzałożycielem Parafialnego Klubu Sportowego "Józek" w Zawidowie, w którym pełni funkcję sekretarza. Klub od wielu lat organizuje obozy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży. Reprezentacja klubu przez 16 lat uczestniczyła w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która obywa się corocznie w Warszawie. W Parafiadzie zawidowska młodzież reprezentowała powiat, biorąc udział w zmaganiach sportowych z dużymi sukcesami. Co roku w finałach Parafiady uczestniczy średnio 1500 dzieci z 16 krajów Europy.

W 2015 r. rozpoczęła pracę z panem Piotrem Kosewiczem, zostając jego osobistym trenerem w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Społeczne treningi organizowane są na terenie prywatnym w miejscu zamieszkania państwa Niedźwieckich. Pierwsze efekty ich współpracy miały miejsce podczas Mistrzostw Polski Białymstoki w 2017 r. podczas których pan Kosewicz zajął 2. miejsce w rzucie dyskiem i 2. w pchnięciu kulą. Do kolejnych sukcesów należy zaliczyć udział w zawodach World Para Athletics Grand Prix – Nottwill (Szwajcaria) 20-28 maja 2018 r. i zajęcie 1. miejsca w rzucie dyskiem. Mistrzostwa Polski Bydgoszcz 2018 przyniosły kolejny wspólny sukces – 2. miejsce w rzucie dyskiem. Podczas Open Grand Prix Athletics w Berlinie (30.06/1.07.2018) podopieczny pani Małgorzaty Niedźwieckiej zdobył 1. Miejsce w rzucie dyskiem. Ich wspólnym największym sukcesem jest udział w Mistrzostwach Europy w Berlinie 24 sierpnia 2018 r. i zdobycie złotego medalu w rzucie dyskiem. W 2018 r. pani Małgorzata została wyróżniona nagrodą Ministra Sportu i Turystyki za uzyskanie wybitnych osiągnięć sportowych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.