NaStyku.pl

Roman Brodniak

Person
Imię i nazwisko: Roman Brodniak Profesja: Polityk
Data urodzenia: 1968-03-20
Miejsce urodzenia: Zgorzelec

Ukończył Technikum Górnicze w Zgorzelcu, a następnie studia na Wydziale Górniczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie(kierunek: górnictwo i geologia) z tytułem zawodowym magistra inżyniera górnika.

W 1993 podjął pracę w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, początkowo jako sztygar oddziałowy, a następnie nadsztygar. Od 1996 działa w związkach zawodowych. W 2002 został przedstawicielem załogi w radzie nadzorczej KWB Turów. W wyborach parlamentarnych w 2005kandydował bez powodzenia do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Rok później w wyborach samorządowych został radnym rady miejskiej w Zgorzelcu.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany do Sejmu, startując z 5. miejsca listy PO w okręgu legnickim. Uzyskał 10 191 głosów, co dało mu piąte miejsce wśród kandydatów swojej partii i dziesiąte w całym okręgu. W wyborach w 2011 nie odnowił mandatu. W wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia kandydował do sejmiku dolnośląskiego.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.