NaStyku.pl

Jarosław Jaros

Facebook: Jarosław Jaros
Imię i nazwisko: Jarosław Jaros Profesja: Artysta, Jestem stąd, Pasjonata
Data urodzenia: 1978-01-02
Strona www: http://www.jaros.pl/
E-mail: manager@jaros.pl
Telefon: 502 236 624
Facebook: https://www.facebook.com/jaroslawjaros/

Pochodzi ze Zgorzelca, mieszka w Zielonej Górze, podróżuje po całym kraju. Współtworzy kabaret Grzegorz Halama Oklasky, występuje także solowo z autorskimi piosenkami z programem "Chyba piosenki".

Początek działalności artystycznej Jarosława Jarosa przypada na połowę lat dziewięćdziesiątych. Była to tak zwana "poezja śpiewana" i piosenka turystyczna. Jednak, to zamiłowanie do kabaretu zaskutkowało rozpoczęciem pracy na scenie i estradzie.

1998 – 2003 – kabaret Słuchajcie (był ojcem założycielem, liderem, managerem, autorem i aktorem).

2003 – "do obecnie" – kabaret Grzegorz Halama Oklasky (aktor, autor).

2011 – "do obecnie" – Jarosław Jaros – występuje solo, łącząc w całość swoje artystyczne pasje, czyli piosenki z kręgu "krainy łagodności" i kabaret.

Współpraca z Grzegorzem Halamą rozpoczęła się prawdopodobnie w 2001 roku, ale trudno to dokładnie ustalić. Na scenie występują razem od 2003 roku. W programie "Humor i papierosy" prowadził wywiad z panem Józkiem. W programie "wygłupy przez duże W" pojawił się znacznie częściej. W kolejnym programie "Żule i bandziory" pojawiał się bardzo często. Aktualnie prezentują program "Jestem ochroniarzem". Oprócz wspólnych występów z Grzegorzem mają za sobą cykliczny program dla telewizji Polsat "O rety! Kabarety!". Przez 9 lat nagrywali audycje do radiowej "Trójki".

W 2003 roku dołączył do Projektu H., który powstał dzięki Dorocie Halamie, Grzegorzowi Halamie i Znanemu Wojtkowi Kamińskiemu. Kabaret zadebiutował na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek" w 2002 roku, wygrywając ten festiwal. Później do oficjalnego składu dołączył Bartłomiej Lewczuk i ja. Założeniem kabaretu było wykraczać poza tradycyjne pojmowanie kabaretu. Projekt pokazywał, że w kabarecie jest miejsce na piosenkę liryczną, czteroaktową trzyaktówkę – wzorowaną na Czechowie, a także na wiele innych rzeczy. Kabaret w 2009 roku został rozwiązany.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.