NaStyku.pl

Marek Wolanin

Marek Wolanin
Imię i nazwisko: Marek Wolanin Profesja: Polityk
Data urodzenia: 1958-07-09

Marek Wolanin urodził się 9 lipca 1958 roku w Zgorzelcu. Jest żonaty i ma dwóch synów. Ukończył studia magisterskie w zakresie ekonomii, pedagogiki, zarządzanie samorządową oświatą i administracją samorządową.

Pracę zawodową rozpoczął w 1978 roku w Elektrowni Turów, później w FAMAGO Zgorzelec, na wytaczarce i dalej, jako technolog. Od 1980 roku Komendant Hufca ZHP im. "Osadników Wojskowych" w Zgorzelcu. W 1990 roku przeszedł do pracy w Szkole Podstawowej w Żarskiej Wsi, gdzie jako nauczyciel, uczył matematyki i wychowania fizycznego. W roku 1993 Kurator Oświaty w Jeleniej Górze powierzył mu funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jerzmankach. 1 października 1995 roku został Inspektorem Oświaty, a po rozszerzeniu zadań o promocję i rozwój gminy Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Gminy. 1 lutego 2010 r. Wójt Gminy powierzył mu stanowisko Sekretarza Gminy Zgorzelec, które pełnił do 31 marca 2015 roku 1 kwietnia 2015 roku powołany na funkcję Zastępcy Wójta Gminy Zgorzelec.

W 2002 roku został Radnym Miasta Zgorzelec, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta a w latach 2006-2014 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zgorzelec.

Działacz sportowy. W 1995 roku założył Uczniowski Klub Sportowy Zapasów w Jerzmankach, którego do dnia dzisiejszego jest prezesem. W 1998 roku był założycielem i bez przerwy pełni funkcje Sekretarza Uczniowskiego Klubu Sportowego przy MDK Zgorzelec. Współautor zrealizowanego na Stalagu VIIIA projektu Europejskie Centrum Edukacyjno – Kulturalne Zgorzelec-Goerlitz Meetingpoint Music Messiaen.

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.