NaStyku.pl

Zbigniew Śliwiński

Zbigniew Śliwiński
Imię i nazwisko: Zbigniew Śliwiński Profesja: Jestem stąd
Strona www: http://mdi-online.net/MDI/index.php/pl/

Prof. nadzw. Dr hab. n.med. Zbigniew Śliwiński posiada specjalizację medyczną z dziedziny fizjoterapii. Kieruje Instytutem Fizjoterapii Uniwersytetu Klasycznego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stworzył i kieruje, znanym i uznanym w Polsce i na świecie, Stacjonarnym Ośrodkiem Rehabilitacji im. Profesora Wiktora Degi Wielospecjalistycznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Od 16 marca 1998 roku, za zgodą Przewodniczącego Krajowego Zespołu Specjalistycznego ds. Rehabilitacji Medycznej pełnił funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Rehabilitacji dla województwa jeleniogórskiego. Nominacja ta była jednocześnie powołaniem do składu Wojewódzkiego Zespołu Koordynacyjnego Narodowego Programu Zdrowia, a 10 września 2003 roku Minister Zdrowia Leszek Sikorski powołał go do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii, którą pełnię do czerwca 2014 roku.

Tytuł doktora nauk kultury fizycznej otrzymał w 1988 roku na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Jest specjalistą z zakresu rehabilitacji ruchowej. Doświadczenie i wiedzę zdobywał na zagranicznych stażach naukowych (m.in. w Uniwersytecie Kownieńskim prowadzącym edukacje, także na kierunku fizjoterapii, na Uniwersytecie Kairskim w Egipcie oraz w centrum Terapii Skolioz w Barcelonie). Przeprowadził również szereg kursów szkoleniowych z zakresu neuromobilizacji, terapii craniosakralnej i Kinesiology Tapingu w Irlandii, Anglii, Włoszech, Czechach, Kanadzie i na Litwie.

Współpracował ze szpitalami w Ringkjobing, Holstebro w Danii w zakresie fizjoterapii i opieki nad osobami niepełnosprawnymi. W ramach swojej praktyki, specjalizuje się w zabiegach: krioterapii, parafinoterapii, kinezyterapii, laseroterapii oraz klimatoterapii. Dodatkowo wykorzystuje w swoich zabiegach ultradźwięki oraz światło, a także masaże lecznicze oraz terapię manualną. Z jego specjalistycznych usług mogą skorzystać osoby, które borykają się na co dzień z bólami krzyża oraz stawów, a także cierpią na nerwobóle. Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński ponadto zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem skutków udaru mózgu oraz urazu rdzenia kręgowego. Leczy choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, jak też zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Wykorzystuje temperatury kriogeniczne w procesie usprawniania dzieci i dorosłych z uszkodzeniami Ośrodkowego Układu Nerwowego. Wprowadził do codziennej praktyki lekarskiej i fizjoterapeutycznej wczesną diagnostykę funkcjonalną wg Le Metayera. Przekazuje lekarzom i fizjoterapeutom wiedzę z zakresu neuromobilizacji wg Davida Butlera, terapii krzyżowo – czaszkowej wg Upledgera, metody Kinesiology Taping wg Kenzo Kase czy Meridline wg dr Mucaino.

Jest autorem setek pozycji naukowych, książek, monografii i skryptów.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć